PREMIUM INSURANCE COMPANY

Text

PREMIUM Insurance Company Limited je pojišťovací a zajišťovací společnost, která byla založena na Gibraltaru v roce 2015 a v roce 2019 přesídlila do Maltské republiky. Jediným vlastníkem pojišťovny je slovenská společnost PREMIUM INVESTMENT GROUP, s.r.o. Společnost PREMIUM Insurance Company Limited je v současné době zapsána v rejstříku společností na Maltě pod registračním číslem C 91171 se sídlem na adrese Level 3, CF Business Centre, Triq Gort, STJ 3061, St Julian's, St Julian's, Malta, odkud působí na základě povolení k provozování pojišťovací činnosti vydaném The Malta Financial Services Authority dne 26. března 2019.

PREMIUM Insurance Company Limited působí na slovenském trhu od roku 2017 prostřednictvím své dceřiné společnosti PREMIUM Poisťovňa, pobočky pojišťovny z jiného členského státu. Pojišťovna působí na slovenském trhu s nabídkou pojistných řešení pro firemní klientelu, pojištění pro podnikatele, pojištění domácnosti pro fyzické osoby a pojištění domácnosti pro bytové domy. "Věříme, že dokážeme poskytovat moderní a nadstandardní služby, protože známe potřeby našich klientů, máme potřebné znalosti, zkušenosti a dostatečný kapitál."

Na český trh vstoupila PREMIUM Insurance Company Limited v červnu 2023 prostřednictvím své pobočky PREMIUM Pojišťovna, pobočka Česká republika. Pojišťovna nabízí na českém trhu širokou škálu produktů pro firemní klientelu od pojištění majetku, strojů, přerušení provozu až po různé druhy pojištění odpovědnosti. Postupně rozšiřuje své služby v oblasti neživotního pojištění i na další segmenty trhu. 

Od svého vzniku se pojišťovna soustředila na budování vztahů a rozvoj spolupráce s pojišťovacími zprostředkovateli. "Jsme si vědomi, že naše podnikání je do značné míry závislé na vztazích s partnery, klienty a ostatními pojišťovnami. Proto se snažíme budovat vztahy založené na důvěře a otevřenosti. Jsme a chceme být spolehlivým partnerem."

Finanční stabilita, solventnost a dostatečná pojistná kapacita jsou důležitými součástmi pojišťovny. Naplňovat požadavky solventnosti a finanční síly výrazně pomáhají naši zajistitelé Swiss RE, Hannover Re, Polish Re (člen finanční skupiny Fairfax), VIG Re, které jsou součástí zajistného programu s minimálním ratingem "A" uděleným mezinárodními ratingovými společnostmi "Standard & Poor's a AM Best".

Orgánem dohledu nad společností PREMIUM Insurance Company Limited je Malta Financial Services Authority.